Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.

Diesing parkiet

 

Povrch parkiet môžeme rozdeliť do rôznych kategorií podľa spôsobu vrchného opracovania ,  všetky tieto povrchy sú dielom naších majstrov vo výrobe a každý z týchto precízne vyrábaných povrchov je original .

 

Kefované povrchy prechádzajú špeciálnym výrobným krokom, pri ktorom je povrch jednotlivých drevených nášľapných vrstiev 4x kefovaný. Pri tomto procese dochádza k zámernému zdrsneniu povrchu a zrazených hrán, pričom môžu vzniknúť jemné trhliny a otvorené drobné hrčky a očká. Vzniknutý reliéf (povrchová štruktúra) zámerne podčiarkuje rustikálny dojem a môže sa (na základe rôznej homogenity prírodného dreva) na jednej lamele, resp. z lamely na lamelu odlišovať.

Štandard         Silný                                                                            

      

Dýmenie /Udenie

Dub Dymený(smoked):  Pri procese „údenia“ (zadymovania)  dôsledku chemickej reakcie trieslovín trvalozmeníme farbu parkety.í. Drevo sa sfarbí do hnedej, tmavohnedej až čiernej farby s výnimkou beľových častí, ktoré na tento proces nereagujú, ostávajú svetlé a vzhľadom k popísanému sfarbeniu okolitého dreva sa stávajú výrazne kontrastné. Stáva sa že aj nás to niekedy prekvapí , tie farby suú úžastné Vzhľadom k rôznemu obsahu trieslovín v dreve vznikajú dokonca aj v jednotlivých lamelách farebné rozdiely, ktoré sú charakteristické pre tento prírodný produkt a nie sú dôvodom na reklamáciu

Dub Dýmený

                                                                                          

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 kombinácia dym + hobľík

 

 

Ručne hobľované parkety 

Hobľovanie vtlačí drevu charakter ručnéj práce asi najviac, než ktorákoľvek iná povrchová úprava. Zárezy hoblíka vráskavie povrch podlahy s nepravidelnou eleganciou a vytvára originálne kresbu. Hobľovaný povrch poskytuje potešenie nielen očiam, ale aj chodidlám a dlaniam, ktoré vie vnímať jemné vyhladené textúry drevené podlahy. Hobľovanie vykonáva skúsený majster pomocou ručného náradia. Najčastejším spôsobom je pozdĺžne hobľovanie, ale vieme vytvoriť aj rôzne špeciálne vzory a dizajny. Mimoriadne pôsobivé je šikmé hobľovanie, ktoré po pokládke vytvoria nadväzujúce jednotnú kresbu podlahy.

 

Africa diesing patri medzi naše zaujímavé kusky

 

Gátrované parkety

Gatrovanie parkiet je právom veľmi obľúbený spôsob spracovania povrchu drevenej podlahy.Táto textúra priečnych zárezov, ktoré sú pre dokonalý pocit ešte prekefovaný, umocňuje dojem z poctivé drevené podlahy a vie pôsobiť moderne aj rustikálne, v závislosti na použitej drevine a farbe oleja. Katrované podlahy sú typické svojou odolnosťou, respektíve zníženú náchylnosťou k povrchovému opotrebovaniu. Všetky drobné odreniny a vrypy gatrovaný povrch dokonale redukuje. Táto vlastnosť predurčuje gatrované podlahy do interiérov, kde možno vyššie zaťaženie očakávať. Oceňujú to rodiny s deťmi a majitelia štvornohých miláčikov. Ďalšou oblasťou využitia sú komerčné priestory - obchody, kaviarne a reštaurácie, ktorým katrovaná podlaha v šedých a tmavších odtieňoch mimoriadne pristane.

Silný gáter  

Jemý gáter   

Opal

 

Ručne zrazená hrana